7 dôvodov, prečo je práve vinylová podlaha tou správnou voľbou

Rekonštruujete a premýšľate nad praktickým, ale aj esteticky príťažlivým materiálom, ktorý vynikne vo vašej domácností? V tom prípade by ste si určite mali prečítať o prednostiach vinylových podláh, vďaka ktorým si vytvoríte lepší obraz.

1. Množstvo dekorov uspokojí aj tých najnáročnejších

Imitácia vinylových podláh je v súčasnosti ozaj pomerne zdatná. Môžete si vyberať z dekorov dreva, kameňa, korku či geometrických vzorov.

2. Vinylová podlaha sa vyznačuje kvalitou

Jej odolnosť ovplyvňuje jej výška. Štandardne si domácností zaobstarávajú podlahu s nášľapnou vrstvou 0,3mm. Pokiaľ ide o verejné priestory, ponúka sa vám 0,4 alebo 0,5mm podlaha, ktorá zvládne aj vyššiu záťaž. Jej celková hrúbka má 2 až 5mm, v závislosti od toho, či chcete lepenú alebo plávajúcu podlahu. Vinyl je na dotyk o niečo tvrdší ako drevo. Materiál je aj o niečo praktickejší ako iné typy podláh. Je totiž odolný voči vlhkosti a mastnote.

3. Jednoduchá údržba

Pri čistení vinylovej podlahy sa nemusíte obávať nadmernej vlhkosti. Použiť môžete mop podľa vlastného výberu. K vysávaniu sa používa klasický vysávač. Je však dobré zapnúť ochranné kefy, aby sa podlaha nepoškrabala.

4. Ak chcete podlahové kúrenie, rozhodnite sa pre vinyl

Vinyl má nízky tepelný odpor a dobre prepúšťa teplo.

5. Ušetrí vašu peňaženku

Ide o relatívne lacnú voľbu v pomere cena a kvalita. Jeho cena rastie: ak potrebujete, aby bola podlaha odolnejšia voči mechanickému poškodeniu, je k dispozícii vrstva vyššia.

6. Je recyklovateľný

Hoci je vinyl vyrobený chemickou cestou, výrobcovia sa snažia znižovať dopady na životné prostredie jeho recykláciou.

7. Je vhodný pre alergikov

Bez problémov nájdete aj podlahu, ktoré majú antistatické či antialergické vlastnosti. Ak teda máte doma alergika, vinyl je tým pravým riešením.

Vinyl môžete doplniť vhodným kusovým kobercomKusové koberce do obývačky sa vyznačujú vysokou kvalitou a širokou škálou farieb a vzorov.

 

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu