Výhody nerezových drezov

Nerezové drezy pred akýmkoľvek iným typom drezov uprednostňuje stále mnoho ľudí. Nerez, to je v podstate nízkouhlíková oceľ s určitým percentuálnym obsahom chrómu, ktorý materiálu dodáva jedinečnú odolnosť voči korózií a zlepšené mechanické vlastnosti. Aké ďalšie výhody majú nerezové drezy?

Obsah chrómu v oceli umožňuje tvorbu akéhosi priľnavého a neviditeľného protikorózneho filmu na povrchu ocele. Pri mechanickom alebo chemickom poškodení je tento film „samoliečivý“, no len za predpokladu prítomnosti kyslíka (hoci aj v malom množstve). Vyššia dolnosť voči korózii a iné užitočné vlastnosti sú potom výsledkom pridania obsahu chrómu a iných prvkov, ako napr. dusík, molybdén alebo nikel. Práve ten dodáva nerezovej oceli lesklý a jasný vzhľad.

Prečo sú nerezové drezy obľúbené?

Dôvodov, prečo sú nerezové drezy stále tak obľúbené, je niekoľko. Predovšetkým je (aj keď v konkurencii high-end drezov) na trhu stále veľa cenovo veľmi dostupných modelov. Ich materiál ponúka skvelú odolnosť, neštiepi sa, nepraská, nebledne a jeho vzhľad nekazia škvrny. Pritom nehrdzavejúca oceľa prechádza neustálym vývojom a vylepšeniami, ktoré sú patrné napríklad na nižšej hlučnosti týchto drezov.

Ďalšie výhody

Nehrdzavejúca oceľ je relatívne ľahká, napriek tomu ale pevná, navyše umožňuje tvarovanie do väčších a hlbších tvarov, ktoré by napríklad s liatinou alebo inými materiálmi nebolo možné docieliť. Všeobecná odolnosť týchto drezov prispieva k ich dlhej životnosti, ktorú ešte podporuje bezproblémová údržba. Nerezový povrch sa veľmi ľahko ošetruje a k čistiacemu procesu nie je potrebné kupovať žiadne špeciálne prípravky. Nerezový dvojdrez navyše v kuchyni pôsobí skvele, nakoľko pridáva akcent architektonickým detailom a zaujímavým prvkom. Nerez jednoducho vizuálne vyzdvihne kuchyňu aj dávno po tom, ako jej farby vyjdu z módy.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu