Podklad pod dlažbu: Ktorý sa oplatí najviac?

Ak ste sa rozhodli dať do domu alebo na terasu dlažbu, výborným riešením sú podkladové materiály, bez ktorých by to jednoducho ani nešlo. Majú za úlohu lepšiu fixáciu, pevnosť a tiež množstvo ďalších funkcií. Vybrať si vhodný podklad pod dlažbu však môže byť pomerne náročné, pretože na trhu existuje široké spektrum takýchto produktov a prvkov. Ak by sme vám mali odporučiť jeden, ktorý sa oplatí úplne najviac, výborným riešením sú rektifikačné terče, ktoré prinášajú veľké množstvo výhod. Samozrejme, majú aj nevýhody, no tých je oproti benefitom veľmi málo. Napríklad, môžu byť viac hlučné, keď ide niekto po takejto dlažbe opätkami. Aj to sa však dá jednoduchým spôsobom vyriešiť. Napríklad, zavedením gumovej podložky.

Cena vás poteší

V prvom rade vás poteší fakt, že rektifikačné terče majú výhodu aj v tom finančnom hľadisku. To znamená, že sú cenovo výhodné a budete mať pritom aj veľmi kvalitný produkt, ktorý ma neobmedzenú životnosť. Áno, je to skutočne tak, terče pod dlažbu vám vydržia dlhé roky, bez akéhokoľvek poškodenia. Dôvodom sú ich výnimočné vlastnosti, ako napríklad to, že sú kvalitné, odolné a vynikajú aj jednoduchou údržbou. Práve preto sú rektifikačné terče vhodné aj na miesta, ktoré sa zvyknú rýchlejšie zašpiniť. Postačí vám totiž zobrať len hadicu s vodou.

Možné nevýhody

Jednu z nevýhod terčov pod dlažbu sme si už spomínali v úvode. Existujú však aj ďalšie nevýhody. Napríklad skutočnosť, že túto podkladovú bázu nemôžete ukladať priamo do pôdy, pretože by podlaha nemala tak pevnú fixáciu, akú potrebuje. Preto si na túto skutočnosť a v podstate aj nevýhodu dávajte pozor. Nie je to však nič, čo by sa nedalo ľahko vyriešiť. Okrem iného, ak budete stavať terasu s dlažbou, neváhajte použiť aj rôzne moderné prvky. Tie dokážu totiž oživiť celé prostredie.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Komoda KARO 3 zásuvky Dub Sonoma

173 €
detail produktu

Jedálenská stolička PIANO

67 €
detail produktu

Jedálenská stolička ROMA 3 Dub sonoma Tkanina 8

63 €
detail produktu

Jedálenská stolička ROMA 5 Orech Tkanina 8

67 €
detail produktu

Jedálenská stolička MILANO 7 Biela Tkanina 8

63 €
detail produktu

Jedálenská stolička MILANO 4 Wenge Tkanina 8

63 €
detail produktu