Na čo si dať pozor pri výbere obrazu?

Otázka, s ktorou sa stretne snáď každý, kto sa rozhoduje ozvláštniť doposiaľ holé steny svojho príbytku. Pripravili sme pre vás zopár tipov, ako sa nepopáliť pri výbere umeleckých diel. „Radšej dvakrát meraj a raz rež“ sa v našom prípade transformuje na „Radšej dvakrát čítaj a až potom kupuj“.

obrazy

 

Zvážte, čo od obrazu očakávate

Nový obraz na stene sa môže stať absolútnou dominantou priestoru, alebo malým sklíčkom do celkovej vizuálnej mozaiky. Rozmyslite si, aký status mu chcete prisúdiť. Kvalitné obrazy na predaj, ktoré sú odvážnejšie z hľadiska použitých motívov a farieb, pasujú skôr do modernejšieho interiéru a kancelárií, vyhnite sa im však v miestnostiach slúžiacich na odpočinok. Spálňa má byť zariadená s ohľadom na harmóniu, vyrovnanosť a pokoj. Závisí na osobnom vkuse, no príliš veľký kontrast je občas na škodu.

 

Pohrajte sa s farbami

Pri výbere obrazu je dobré, ak sa pohráte s jeho farbami a odtieňmi. Pokiaľ obrazom plánujete dotvoriť vizuálnu stránku miestnosti, potom myslite na to, že svetlé obrazy sa viac hodia do tmavších priestorov a naopak, tmavšie plátna umiestňujte do svetlejšieho interiéru. Verte, že takáto spolupráca bude ladiť a vkusne harmonizovať. Aj pekné krajinky na obraze splnia uvedenú úlohu, avšak vyberajte ich s citom, najmä pokiaľ ich plánujete umiestniť do extravagantnejšieho interiéru. Vtedy padne vhod ich expresionistickejšie stvárnenie.

[AdSense-A]

 

Veľkosť obrazu prispôsobte priestoru na stene

V bytoch štandardných veľkostí mnohokrát nie je priestoru na rozdávanie, počíta sa každý meter štvorcový. Preto ak natrafíte na predaj obrazov do bytu, buďte obozretní a rozhodujte sa aj podľa číselných parametrov diela. Veľkej a rozmernej stene pristane väčší obraz, ktorý by zase v malom priestore zbytočne priťahoval pozornosť. Obrázok menších rozmerov by sa zase na veľkej stene utopil a neplnil by svoju úlohu.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu