Predlžujeme životnosť matraca: s chráničom vydrží až o 2 roky dlhšie

Ak si dnes zájdete do obchodu kúpiť kvalitný posteľový matrac, zaplatíte zaň pokojne aj niekoľko stoviek eur. Matrac totiž nie je lacnou záležitosťou a navyše na ňom nie je možné príliš ušetriť (aspoň teda za predpokladu, že si nehodláte odrovnať chrbát). Existuje tak len jedna možnosť, ako náklady na nový matrac znížiť – starať sa oň tak, aby vydržal čo najdlhšie. A s touto úlohou vám pomôže matracový chránič.

Stačí len natiahnuť

Matracový chránič nie je žiadna technologická zložitosť – jedná sa o veľký kus látky, ktorý stačí natiahnuť na matrac a v rohoch uchytiť  pomocou gumových napínacích pásikov. Tie zaistia, aby chránič z vášho matraca nešmýkal a vy ho tak nemuseli po každej noci naťahovať znova. Takto "nainštalovaný" chránič potom zabraňuje presakovaniu nečistôt (najmä potu, rozliateho vína atď.) do matraca, čím výrazne predlžuje jeho životnosť. A to až o 2 roky.

9224904

Nepriepustný a hrejivý

V ponuke väčšiny obchodov nájdete dva základné typy chráničov. Štandardné, ktoré sú o niečo lacnejšie, perfektne chránia matrac a vďaka svojmu zloženiu mu umožňujú voľne dýchať (sú paropriepustné). Druhým typom chráničov sú kúsky prešívané polyesterovým rúnom, ktoré oproti svojim lacnejším bratom navyše príjemne hrejú a zmäkčujú povrch matraca. Najmä pre chladné zimné noci ideálna varianta, za ktorú si ale musíte priplatiť.

Niekedy sa potom stretnete aj so špeciálnymi chráničmi, ktoré navyše obsahujú antibakteriálne vlákna zabíjajúce roztoče – skvelé pre alergikov. Taký chránič nájdete napríklad na tomto e-shope.

Nezabudnite na údržbu

Chrániče matracov sa vyrábajú prakticky vo všetkých veľkostiach od detskej varianty 60 × 120 cm, cez atypy 100 × 200 cm až po nadmerné 200 × 200 cm. Ak máte manželskú posteľ s dvoma matracmi, kúpte si len jeden chránič a ten natiahnite cez obe matrace - chránič potom zacelí medzeru medzi matracmi. A nezabudnite chránič občas hodiť do práčky – väčšinou ho možno prať na 95 ° C, informácie každopádne vždy nájdete na štítku výrobku.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu