Ako si namaľovať vlastný obraz

Súčasná tvorivosť nemá hraníc a s menšou námahou ju môže dosiahnuť každý. V prípade výtvarného umenia si mnohí myslia, že je to nemožné a ich postoj k nemu je tak zásadne odmietavý. Pozrime sa ale na samotné relaxačné maľovanie, ktoré je dnes tak veľmi populárne a „chytľavé“. Forma umenia dostupná pre každého, ale aj na tento druh umenia potrebujete vynaložiť nejaké úsilie, či chuť.

akozariadit-clanok2

Ako začať

Ako sme už spomínali, keď sa rozhodnete, že chcete maľovať nádherný obraz, veľa krát narazíte na výtvarný mýtus, že potrebujete  talent. Neverte tomu. Túžba naučiť sa maľovať a nadšenie je to, čo budete potrebovať viac než čokoľvek iné. Môžete si dokonca naučiť maľovať bez toho, aby ste čerpali z reality. Maľovanie a talent sa neskrýva v rukách, ale hlavne v mozgu. Koniec koncov to platí asi pre všetko.

V prvom rade, ak sa rozhodnete pre výtvarné tvorenie (maľovanie, kreslenie a iné) a ste odhodlaní naučiť sa maľovať, je potrebné vedieť čím budete maľovať, poprípade kresliť. Štyri hlavné voľby sú: olejové farby (tradičné alebo vo vode rozpustné), akrylové a vodové farby, pastel, ceruzka, uhlík. Je to veľmi osobná voľba, a ak jeden typ farby nevyhovuje, je nutné vyskúšať iný, takže v konečnom výsledku môžete vidieť sami na vlastné oči výhody a nevýhody rôznych typov povrchu hotového obrazu.

Na začiatok je toho možno trošku viac, ale dobré základy vám pomôžu neskôr. Nakoniec sa z vás môže stať originálny umelec, ktorého bude hodnotiť predaj obrazov.

 

Nenechajte sa odradiť

Ako začať kresliť je téma na viac strán a všetko vám dopodrobna vysvetliť nejde. V žiadnom prípade sa však nenechajte odradiť od drobného neúspechu. Nechajte materiál robiť to, čo chcel robiť. Nesnažte sa maľovanie príliš riadiť . Ak používate tekutú farbu, nechajte ju odkvapkať. Nemajte pocit, že je potrebné každú kvapku zotrieť preč.

Nechajte pôsobiť značky ukazujúce vplyv vašej osobnosti, svoj jedinečný rukopis. To je práve to, čo dáva obrazu svoj maliarsky charakter .

Nechajte si odstup a spýtajte sa niekoho, ktorého umelecký vkus budete rešpektovať, aby zhodnotil váš výtvor.

Ak Vás opúšťa tvorivý duch, odložte štetec a k práci sa vrátite až na druhý deň s čerstvým a možno iným pohľadom.

Zmeniť orientáciu obrazu. Otočte ho napríklad hore nohami, na inú stranu. Skúste  vášmu dielu dodať originálny rám na obraz, to vie niekedy tiež veľmi pomôcť. Uvidíte, že novým spôsobom - a to doslova aj obrazne – môžete dosiahnuť  iný pohľad.

Môžete maľovať rukou, dlaňou a prstami.

Maľovať s prehnane veľkým štetcom alebo kefou.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu