Chráňte svoj matrac pred zničením

Pokiaľ si v noci spokojne hoviete na novom kvalitnom matraci, je veľmi dôležité ho aj patrične chrániť poťahmi či chráničmi. Chcete predsa, aby vám matrac v dobrom stave slúžil celé roky, ale nielen slúžil – aby aj vyzeral stále ako nový. Niekto v posteli je, iný sa počas spánku veľa potí a deti sú kapitola sama osebe.

Odolné poťahy na matrace, ktoré možno oprať

Kvalitné matrace obsahujú odzipsovateľné poťahy, ktoré je možné prať v práčke. Materiály poťahov sú rôzne, často sú prešité s klimatizačnou výplňou a netkanou textíliou. Je vhodné raz za čas venovať pozornosť aj veciam, ktoré si bežne nevšímame. Tak, ako nám napadne pravidelne si meniť posteľnú bielizeň, mali by sme myslieť aj na matrac. Ide predsa o hygienu nášho spania. Nepodceňujte čistotu vášho matraca. Hoci ho máte chránený plachtou a odolným matracovým chráničom, poťah napriek tomu môže byť za istý čas znečistený prachom a mikroorganizmami, hoci na prvý pohľad vyzerá čistý. Informácie o spôsobe prania nájdete na štítku každého poťahu, ako je to bežné aj pri oblečení. Usilujte sa inštrukcie výrobcu dodržať, inak by sa mohlo stať, že poťah už na matrac viac nenavlečiete.

Nepremokavé chrániče matracov proti nemilým prekvapeniam

Matracové chrániče sú obľúbeným prostriedkom na ochranu matracov. Vzhľadom na ich vlastnosti si ich pri spánku vôbec nevšimnete, takže kvalitu vášho oddychu neovplyvnia, čo však ovplyvnia, je čistota vášho matraca. Chránia matrac pred vonkajším znečistením, ako sú fľaky od jedla, potu, moču (Ak máte deti, viete, o čom hovoríme...). Nepremokavé chrániče viete zohnať v rôznych veľkostiach, dokonca aj na detské lôžko (menšia posteľ, postieľka). Plienky, hoci sú ospevované ako bezchybná ochrana pred pretečením, občas zlyhajú a môže sa stať, že sa dieťa ráno zobudí a pod ním nájdete mokrý fľak. Pokiaľ máte matrac zabezpečený chráničom, jednoducho stačí, ak svojmu dieťaťu vymeníte plachtu. Nie je potrebné prať celý poťah alebo sušiť matrac na slnku.

Obávate sa, že matrac pod chráničom nedokáže dýchať? Omyl, matracové chrániče sú vyrobené z prírodných materiálov a dokonca disponujú takými regulačnými vlastnosťami, ktoré odvádzajú počas spánku vlhkosť z tela. Vzdušnosť matracových chráničov umožňuje dobrú cirkuláciu vzduchu medzi matracom a vami, aj napriek tomu, že sa medzi matracom a vami nachádza taká vrstva (chránič, plachta...). Aj zdravotnícke zariadenia obľubujú chrániče z nepremokavých textílií zo 100 % polyesteru alebo z prírodných bambusových vlákien, je to veľmi hygienické riešenie. Na niektoré chrániče poskytujú záruku až dva roky.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu