Aké sú výhody kobercov

Nech sa rozhodujete o akomkoľvek type povrch, po ktorom kráčate by nemal byť len holou stavbou. Dnešný sortiment ponúka mnohé druhy podlahového pokrytia, no nie všetky sú práve lacnou voľbou. V našom prípade sme sa rozhodli zamerať na výhodné vlastnosti kobercov, pretože ich použitie sa vďaka lacným typom plávajúcich podláh dosť znížilo.

Pri kobercoch si môžete vybrať, ako dnes pri všetkom, z rôznych a mnohých štýlov, farieb a vzorov. Pomocou tohto materiálu si ľahko navodíte správnu rodinnú atmosféru, alebo firemnú kultúru v spoločnosti. Ich použitie sa teší aj v komerčných priestoroch, pretože majú naň pozitívny vplyv.

 

Zníženie hlučnosti

Mnohé úrady sa rozhodli pre ich využitie hlavne z toho dôvodu, že znižujú hlučnosť. V pracovnom prostredí sa diskutuje, riešia problémy a zákazky, ľudia medzi sebou hlasne komunikujú a niektorým kolegom to nemusí vždy vyhovovať. Kusový koberec niektoré zvuky absorbuje, to znamená, že vytvára akúsi bariéru.

Je veľmi dobrý pre odpruženie našich krokov. Znižuje pošmyknutie a občas vie, v prípade pádu, minimalizovať zranenie. V mnohých prípadoch si preto našiel dobré uplatnenie v školských zariadeniach, alebo domovoch s opatrovateľskou službou.

 

Teplo a pohodlie

Tak ako niektoré typy podláh koberec má tiež vysoký tepelný odpor. To znamená, že aj obľúbené behúne zaistia komfort v každej miestnosti a v chladnejších klimatických podmienkach alebo obdobiach , udržia teplejší vzduch.

Koberce a jednotlivé systémy spĺňajú aj štandardné normy vplyvov na kvalitu okolitého vzduchu. Použitý materiál je v mnohých prípadoch menej škodlivý, ako rôzne krytiny. Zlepšuje kvalitu vnútorného vzduchu tým, že sa zachytené alergény a ďalšie častice vysávaním odstránia.  V priebehu času vám ušetria aj nemalé financie, pretože si svoju krásu a životnosť udržiavajú po mnoho rokov.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu