Delikatesy z rôznych kútov sveta? Takto si na nich pochutnáte aj doma!

 

Ochutnali ste na dovolenke ázijské, grécke a talianske, mexické alebo akékoľvek iné potraviny a zamilovali ste si ich natoľko, že ich chcete jesť aj doma? Žiadny strach, zohnať ich môžete aj na Slovensku!

Ísť a dovolenku a neochutnať tam tradičné jedlá danej krajiny, to je jednoducho nemožné. Nové vône na každom kroku, kto by tomu odolal a neochutnal? Nehovoriac o tom, že vo väčšine krajín si jedlá robia po svojom, pridávajú do nich tradičné korenia a používajú domáce recepty, vďaka ktorým aj staré známe jedlo chutí inak, ako ste zvyknutí. Sú dve možnosti – buď budete tieto tradičné miestne potraviny nenávidieť a radšej si budete v obchode kupovať keksíky, na ktorých budete žiť celú dovolenku a do danej destinácie už následne nikdy nezavítate alebo si ich zamilujete natoľko, že sa s nimi nebudete vedieť rozlúčiť. Druhá možnosť je azda najčastejšia, predsa len, väčšina zahraničných jedál je skutočne výnimočných a chutných. Keďže sa s takýmito tradičnými dobrotami možno stretáte prvýkrát v živote, je skutočne jednoduché zamilovať si ich natoľko, že si dané potraviny kúpite aj na zobratie domov. Čo však, keď sa vám minú? Ako získať tú delikátnu potravinu na Slovensku?

Podeľte sa aj s blízkymi

Napríklad také ázijské potraviny. Celá oblasť Ázie je známa svojimi koreniami, z ktorých mnohé sa už stihli naplno rozšíriť aj do iných častí sveta, ale aj rôznymi domácimi plodinami ako sú huby, bambusové výhonky a ryža. Práve koreniny a rôzne omáčky sú tým, čo si na ázijskej kuchyni rozhodne zamilujete. O nič menej zaujímavé nie sú ani mexické potraviny, ako tradičné čili, rôzne omáčky, kukurica a fazule, ale ani grécke a talianske potraviny. Pre labužníkov je tu zase wine food, teda rôzne dobroty od prestížnych francúzskych výrobcov, ktoré sú ideálnou súčasťou každého večera pri poháriku vína. Všetky tieto delikatesy zoženiete na webe svetchuti.eu. Navyše, nemusíte si ich vychutnávať len sami, ale v podobe darčekových košov gurmán nimi obdarovať aj vašich známych. Tak nečakajte a vychutnávajte si svoje obľúbené delikatesy aj vy!

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu