Ako si vybrať a nainštalovať nové doplnky k nábytku

Celková výmena skríň, nábytku, alebo jednotlivých doplnkov by bola najideálnejším a najjednoduchším riešením, ako zrenovovať svoju starú izbu. Ak sa jedná o drobné súčiastky a je napríklad potrebná kúpa nových kľučiek v takom prípade nemusíte rozmýšľať nad novými dverami. Podobné nábytkové kovania a produkty sú k dispozícii v každej cenovej kategórii a ich inštaláciu si môžete zabezpečiť aj sami.

klucka

Postupujte pomaly

V tomto prípade si  musíte dávať pozor na ostatný nábytok, aby ste novými úchytkami nespôsobili disharmóniu celého priestoru. Keď už potrebujete vymeniť iba jeden kus, pokúste sa nájsť čo najvernejšiu kópiu. V ostatných prípadoch, ak vám táto rozdielnosť prekáža, to musíte riešiť celou sadou. Dobre si teda prekontrolujte počet, ktorý si celá výmena vyžaduje. Nezabudnite na žiadnu skriňu, zásuvku a dvierka. Nakoniec by ste boli nahnevaní sami na seba. Tiež si premerajte jednotlivé vzdialenosti medzi stredmi otvorov pre skrutky.

Rozhodnite si aj adekvátnu veľkosť celkového kovania. Obrovské prvky môžu vyzerať na malom nábytku trochu smiešne. Podobne na tom budete aj s rozmerom skrutiek. Nie len , že musia dobre zapadnúť do príslušných otvorov, okrem toho by mali byť aj z kvalitného materiálu.

V prvom rade chránite oblečenie

Ani túto voľbu nesmiete nechať na náhodu, pretože to bude mať vplyv na to, ako dobre vaše oblečenie udrží svoj tvar pri jeho uložení. Podstatné je, aby to bol materiál z pevných kovov, dreva, prípade tvrdeného plastu. Vešiaky sú dôležitou súčasťou domova, pretože ich využívajú takmer všetci členovia rodiny, alebo obyvatelia domu. Preto si ich výber nechajte premyslieť hlavou. Mali by totiž zapadnúť do dizajnu miestnosti a slúžiť po dlhé obdobie. Každý krok si pri takejto rekonštrukcii dobre zvážte, a ak si nebudete vedieť poradiť, inšpiráciu nájdete na fpinterier.sk.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu