Urobte si domácu kanceláriu tak, aby ste mohli nerušene pracovať

Možnosť home office, teda domácej kancelárie, sa stáva čoraz populárnejšou aj na Slovensku. Pre mnohých ľudí je motivujúce, že aspoň jeden deň do týždňa nemusia byť v priestore zaplnenom kancelárskym nábytkom a môžu pracovať z pohodlia domova. Pre iných to je však obrovské rozptýlenie a ich produktivita je oveľa nižšia, ak pracujú z domu. Ak patríte do tej druhej skupiny, skúste si urobiť home office takto.

[AdSense-B]

Fyzická aj psychická hranica

Základom je vytvoriť hranicu medzi domovom a svojim prechodným pracoviskom. Aj fyzickú, aj psychickú. Ak si sadnete za stôl s tým, že idete pracovať, musíte to dodržať a neodísť si po troch minútach urobiť desiatu, dať si kávu na balkóne a potom si pozrieť seriál. Okrem toho by aj vaša manželka a deti mali vedieť, že ak vstúpia na územie za konferenčným stolíkom, vošli do vašej kancelárie, a tam vás nesmú vyrušovať. Okrem toho si urobte fyzickú hranicu – oddeľte si pracovný stôl od zvyšku miestnosti napríklad knižnicou alebo skrinkou, aby ste mozgu vyslali signál, že keď vkročíte do tejto časti izby, idete pracovať.

4-4

 

Dostatok svetla

Pre optimálne sústredenie je potrebné mať dostatok svetla. Aj preto by ste si mali svoje kancelárske kreslo s pracovným stolom umiestniť blízko k oknu. Keď pracujete, odhrňte si žalúzie aj závesy a nechajte si iba záclony. Okrem by ste na stole mali mať aj malú lampičku, ktorú si zasvietite, ak bude pod mrakom alebo sa bude stmievať. Aj vďaka svetlu budete efektívnejší ako doteraz.

4

[AdSense-B]

 

Aktuálny softvér a hardvér

Byť efektívny často nie je len o tom, aby ste mali správne umiestnený nábytok, ale aj o pracovných podmienkach, ktoré máte vytvorené. Ak máte starý počítač a program, ktorý potrebujete k práci, vám načítava zbytočne dlho, môžete stratiť koncentráciu. A to isté platí aj o neaktuálnom softvéri či pomalom internete. Ak nemáte doma vytvorené dobré aj technické podmienky, len sotva budete efektívny.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu